Vojvođanska Pikado Federacija

 

Drugi takmičarski dan prvenstva Vojvodine u pikadu za juniore od 14-17 godina održao u Kuli u četvrtak 28 septembra 2017 godine sa početkom u 12.00 časova.

Takmičenje je organizovano u školskoj sali STŠ "Mihajlo Pupin" a u takmičenju je učestvovalo ukupno 43 takmičara u konkurenciji juniorki i juniora iz STŠ "Mihajlo Pupin" i Srednje trgovinske škole.

 

Koristimo priliku da pozovemo sve škole da se informišu u vezi takmičenja i prijave takmičare iz svojih škola a sve bliže informacije mogu se dobiti preko KONTAKT formi saveza.


Učesnici i profesori na II takmičarskom danu u Kuli

Rezultati i tabele:

  Juniorsko prvenstvo Vojvodine 2017                
  II takmičarski dan - Kula       Disciplina: High score    
  Datum: 28.09.2017                      
                         
  Srednja Tehnička Škola "Mihajlo Pupin"              
                         
R.Br. Kategorija juniorke:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno
1 Milana Ignjatov 73 18 22 46 45 4 30 40 24 45 347
2 Nikoleta Rankov 15 28 20 24 40 11 38 15 26 19 236
3 Anastasija Stojković 15 14 6 21 0 26 0 40 0 11 133
                         
  Srednja Tehnička Škola "Mihajlo Pupin"              
                         
R.Br. Kategorija juniori:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno
1 Marko Mizdrak 90 36 84 55 29 22 21 118 38 37 530
2 Maksim Mikloš 23 13 64 92 80 31 53 32 59 45 492
3 Stefan Vujičić 43 47 19 41 58 48 38 76 39 25 434
4 Miloš Korbelić 35 41 21 31 105 35 30 39 28 55 420
5 Vukašin Mrkić 44 60 42 44 51 48 39 34 21 36 419
6 Stefan Radovanov 47 20 42 20 54 24 29 59 76 43 414
7 Nikola Madzarev 25 57 34 49 34 97 6 42 35 28 407
8 Nemanja Kuzek 86 27 4 28 50 42 25 25 41 78 406
9 Dušan Ristić 30 36 12 25 43 42 60 70 56 26 400
10 Dragan Vislavski 18 27 30 49 46 12 56 77 43 39 397
11 Veljko Aničić 45 33 44 60 44 43 20 23 43 38 393
12 Miloš Galonić 20 24 29 23 74 35 15 43 19 96 378
13 Nikola Rankov 20 25 63 61 40 28 24 37 27 51 376
14 Miljan Mijanović 54 30 17 45 31 34 33 36 24 63 367
15 Strahinja Pilić 15 26 52 34 46 42 33 51 38 22 359
16 Zoran Pap 59 19 46 15 20 18 73 30 35 42 357
17 Ilija Grbić 45 40 33 35 21 20 15 24 36 77 346
18 Dragan Janjić 52 31 24 46 53 18 32 22 21 39 338
19 Stefan Dragović 25 33 32 45 36 29 27 37 36 32 332
20 Mihajlo Kiš 40 15 7 53 35 28 22 66 34 18 318
21 Teodor Koprić 40 28 22 15 24 78 12 25 51 19 314
22 Stefan Drinić 14 38 19 25 60 30 6 29 40 51 312
23 Mirko Vlašković 17 26 35 11 42 42 32 27 22 53 307
24 Vanja Krgović 18 49 42 35 29 18 33 25 26 21 296
25 Nikola Babić 45 37 43 8 28 22 11 10 40 31 275
26 Stefan Olabina 41 28 30 39 39 29 28 20 11 6 271
27 Vladimir Leovac 24 13 15 41 43 7 22 22 14 56 257
28 Lazar Pavlović 6 25 22 18 35 2 41 22 26 58 255
29 Aleksa Cirba 17 38 46 31 50 8 7 11 9 11 228
                         
                         
                         
  Ekonomsko trgovinska škola                  
                         
R.Br. Kategorija juniorke:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno
1 Marija Radulović 57 74 39 82 52 54 39 26 37 32 492
2 Ljiljana Popadić 47 30 36 23 51 34 40 38 46 57 402
3 Anja Rajić 0 74 22 26 69 78 22 37 45 28 401
4 Marija Ostojić 34 61 50 32 21 44 15 27 64 26 374
5 Nina Stanković 36 20 10 34 9 52 60 15 53 61 350
6 Ivana Bulajić 9 14 55 15 24 41 63 43 18 62 344
                         
  Ekonomsko trgovinska škola                  
                         
R.Br. Kategorija juniori:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno
1 Njegoš Nestorović 50 32 23 26 52 25 39 40 59 23 369
2 Miloje Anđelić 43 47 35 23 45 32 23 32 37 36 353
3 Nebojša Savić 36 19 26 37 36 7 54 56 38 22 331
4 Lazar Savić 30 42 26 38 33 24 26 34 19 27 299
5 Nedeljko Vučetić 8 38 25 31 57 25 20 33 28 28 293
                         
  Najbolje rezultate II takmičarskog dana ostvarili:          
                         
  Kategorija juniorke:                       
1 Marija Radulović 57 74 39 82 52 54 39 26 37 32 492
2 Ljiljana Popadić 47 30 36 23 51 34 40 38 46 57 402
3 Anja Rajić 0 74 22 26 69 78 22 37 45 28 401
                         
  Kategorija juniori:                       
1 Marko Mizdrak 90 36 84 55 29 22 21 118 38 37 530
2 Maksim Mikloš 23 13 64 92 80 31 53 32 59 45 492
3 Stefan Vujičić 43 47 19 41 58 48 38 76 39 25 434
                         

 

 

Čestitke najuspešnijim takmičarima a veliku Hvala profesorima na pomoći u realizaciji ovog takmičenja.

Prvi takmičarski dan prvenstva Vojvodine u pikadu za juniore od 14-17 godina održano u Bačkoj Topoli u četvrtak 14 septembra 2017 godine sa početkom u 10.00 časova.

U takmičenju na Manifestacionom trgu su učestvovali učenici učenici srednjih škola iz Bačke Topole, i to:

- Poljoprivredna škola;

- Gimnazija i Ekonomska škola "Dositej Obradović" i

- Srednja tehnička škola "Jožef Šinkovič"

 

Takmičenje se odvijalo u pojedinačnoj konkurenciji za dečake i devojčice a učešće je uzelo ukupno 52 takmičara koji su pokazali zavidan talenat i veliku želju za pikadom.

Koristimo priliku da se zahvalimo profesorima ovih škola sa kojima smo uspostavili vrlo dobru saradnju te se nadamo da će i naše buduće akcije proći uspešno kao ova na zadovljstvo svih.

 

Tabela rezultata takmičenja u Bačkoj Topoli:

  Poljoprivredna škola                            
                               
  Kategorija devojčice:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno      
1 Nevena Matković 21 47 88 64 22 44 8 20 67 22 403 D    
2 Zorana Beslać 30 24 45 37 49 36 72 5 67 27 392 D    
3 Ljiljana Smiljanov 54 33 55 59 22 14 42 13 19 36 347      
4 Milica Kaluđerović 41 25 62 37 34 12 31 32 52 14 340      
5 Katarina Ćosić 24 6 51 42 1 74 14 64 23 7 306 D    
6 Jelena Popadić 75 25 27 25 41 17 39 36 3 12 300      
7 Ana Gvozdenović 4 66 41 19 45 34 10 22 8 42 291      
8 Maja Milutinović 42 21 10 0 19 8 0 1 22 7 130      
                               
  D - diskvalifikacija zbog odustajanja                        
                               
  Poljoprivredna škola                            
                               
  Kategorija dečaci:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno      
1 Boris Boroš Đevi 57 65 100 9 59 32 17 12 78 25 454      
2 Tumbas David 51 47 29 34 31 42 22 33 54 45 388      
3 David Tibor  9 20 28 45 20 40 25 51 101 35 374      
4 Palinkaš Akoš 7 51 13 20 28 20 39 52 72 60 362      
5 Đere Aleks 47 0 45 9 19 44 116 2 17 14 313      
6 Husar Aron 32 47 26 35 12 33 50 44 23 11 313      
7 Marin Tikvicki 54 25 23 43 11 27 27 35 30 28 303      
8 Petar Popratina 40 27 32 18 13 35 37 45 13 19 279      
9 Medve Martin 53 49 17 31 16 17 33 20 32 0 268      
                               
  Srednja tehnička škola "Jožef Šinković"                    
                               
  Kategorija dečaci:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno      
1 Damjan Georgijevski 51 14 30 50 45 86 30 27 28 87 448      
2 Maksim Kaluđerović 43 47 58 35 43 43 74 34 22 47 446      
3 Nikola Kumić 51 37 12 32 41 35 67 38 48 59 420 D    
4 Teodor Jelić 78 80 18 72 46 4 22 57 11 29 417      
5 Dejan Stojčević  37 24 32 27 62 72 29 59 47 17 406      
6 Nikola Đurnić 47 63 32 22 36 52 74 9 41 23 399      
7 Nikola Došlo 25 9 27 20 66 93 55 25 37 25 382      
8 Stefan Kabić 27 38 32 27 47 24 41 24 93 22 375      
9 Konstantin Sudžuković 13 33 56 40 27 80 72 18 22 0 361      
10 Leon Laci 30 75 20 36 50 37 43 24 15 18 348      
11 Mirko Vranješ  28 41 35 55 25 30 49 34 18 22 337      
12 Saša Počuča 17 22 37 22 59 29 27 34 24 43 314      
13 Marko Tanasić 29 16 81 49 12 18 0 62 12 31 310      
14 Branislav Kosanović 34 17 7 56 28 36 40 28 18 31 295      
15 Nikola Njegomir 23 12 14 33 23 39 74 8 15 40 281      
16 Kristijan Duljaj 48 33 15 21 13 19 29 17 46 33 274      
17 Stefan Bogdanov 13 19 36 30 13 34 17 13 35 29 239      
18 Nikola Pajović 52 41 10 18 27 14 26 13 15 6 222      
                               
  D - diskvalifikacija zbog odustajanja                        
                               
  Gimnazija i Ekonomska škola "Dositej Obradović"                  
                               
  Kategorija dečaci:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno      
1 Nikola Kuveljić 20 4 35 80 41 37 44 48 42 36 387      
2 David Curnović  87 58 42 37 60 13 72 19 39 23 450      
3 Dragiša Jakišić 39 39 29 27 40 23 74 14 34 53 372      
4 Armond Stariček 25 57 20 32 9 44 62 23 24 63 359      
5 Petar Rudović 80 33 43 37 37 19 10 44 42 9 354      
6 Krištof Burjan  32 39 27 40 26 51 37 4 17 74 347      
7 Januško Čanad 17 8 40 31 28 29 27 35 79 52 346      
8 Rihard Hamar  22 5 13 25 97 31 32 57 21 29 332      
9 Relja Labus 44 44 45 8 39 24 52 29 10 22 317      
10 Aleksa Gudelj 37 45 81 25 32 22 12 8 33 21 316      
11 Nemanja Popović 15 30 9 38 20 0 42 30 0 9 193      
12 Mihailo Popović 20 0 21 21 16 25 2 34 5 26 170      
13 Stefan Skenderović  14 0 20 19 14 0 23 38 3 27 158      
                               
  Gimnazija i Ekonomska škola "Dositej Obradović"                  
                               
  Kategorija devojčice:  I II III IV V VI VII VIII IX X Ukupno      
1 Đorđina Čupić 24 41 32 39 23 34 59 44 32 81 409      
2 Svetlana Pravilović  18 55 48 9 58 37 8 27 23 20 303      
3 Izabela Nađigeler  14 37 15 30 67 33 37 9 25 14 281      
4 Dora Silađi  20 1 9 33 33 30 33 6 3 23 191      
                               
                               
  Finalni krug:                            
  Devojčice I II III IV V VI VII VIII IX X  Finalni Krug  Rezultat I kruga Ukupno  
1 Đorđina Čupić 33 13 38 27 13 19 32 23 3 69 270 409 679  
2 Jelena Popadić 23 27 36 47 45 77 63 25 14 11 368 300 668  
3 Ljiljana Smiljanov 59 38 1 30 33 39 15 67 8 0 290 347 637  
4 Izabela Nađigeler  38 45 30 7 37 32 45 46 50 22 352 281 633  
5 Katarina Ćosić 65 13 11 33 9 32 35 43 13 43 297 306 603  
6 Svetlana Pravilović  41 36 23 16 19 33 18 22 38 37 283 303 586  
                               
                               
  Dečaci I II III IV V VI VII VIII IX X  Finalni Krug  Rezultat I kruga Ukupno  
1 Nikola Kuveljić 10 69 76 48 27 45 39 70 46 30 460 387 847  
2 Damjan Georgijevski 40 42 44 32 29 33 52 14 27 4 317 448 765  
3 Boris Boroš Đevi 26 40 12 49 21 25 21 33 21 57 305 454 759  
4 Maksim Kaluđerović 23 40 32 8 28 29 30 45 53 11 299 446 745  
5 Teodor Jelić 26 9 51 24 39 29 3 11 73 41 306 417 723  
6 David Curnović  34 6 27 32 21 36 8 40 25 9 238 450 688  
7 David Tibor  65 20 46 6 6 34 28 28 43 22 298 374 672  
8 Dragiša Jakišić 32 2 2 68 23 19 16 35 27 33 257 372 629  
9 David Tumbas                      0 388 388 D
                               
  D - diskvalifikacija zbog odustajanja                        
                               

 

Juniorski prvak Bačke Topole u konkurenciji devojčica je Đorđina Čupić  (Gimnazija i Ekonomska škola "Dositej Obradović)

 

a u konkurenciji dečaka Nikola Kuveljić  (Gimnazija i Ekonomska škola "Dositej Obradović).

Čestitamo pobednicima u želji da se sledeći put okupimo u još većem broju!

 

 

 

 

Na osnovu sprovedene kategorizacije Pokrajinskog sekretarijata za sport  a zatim i Odluke po prvi put u istoriji pikado sporta u APV i R.Srbiji , pikado je kao sportska disciplina svrstan u treću kategoriju sportova u AP Vojvodini. Za nepunih 5 godina od osnivanja do danas, Vojvođanska pikado federacija je uspela prvenstveno velikim radom i trudom, dobrim koncipiranjem a zatim i realizacijom svih zacrtanih aktvinosti da uradi nešto što osigurava opstanak a zatim i dobru šansu da se pikado razvije u vrlo zapažen i poštovan sport. 

Rad naših aktivista bio bi znatno lakši da smo od samog početka imali podršku svih onih koji se na neki način bave organizovanjem i promocijom pikado sporta, ali Vojvođanska pikado federacija se čak i takvima zahvaljuje jer je i to značajno doprinelo da se uzdignemo iznad svega i završimo sve započete akcije.

Osim takmičenja, naš savez je za kratko vreme uspeo da u saradnji sa relevantnim sportskim institucijama edukuje i doškoluje čak tri operativna trenera a uskoro ćemo da dobijemo i prvog zvaničnog sudiju za pikado kao i prvu ženu među operativnim trenerima u poslednjih 5 godina, što je najveći broj sportskih stručnjaka od svih pikado saveza koji deluju u R.Srbiji.

Naša federacija koja je kao takva prepoznata od najviših sportskih struktura u AP Vojvodini te će sa istim žarom nastaviti svoj rad i to na taj način što će prva generacija trenera svoje znanje i aktivnosti usmeriti ka omladini i deci, pa ćemo već ovog leta, tačnije u julu i avgustu imati niz aktivnosti upravo u tom pravcu, za decu od 7-13 godina a već na jesen organizovati prvo juniorsko prvenstvo u pikadu za decu od 14-17 godina za APV.

Pozivamo sve ljubitelje pikado sporta, sekcije, klubove i udruženja da se pridruže, da daju svoj doprinos ovoj sportskoj priči i da svojim delovanjem na pravi sportski način, kako u radnom i organizacionom tako i u promotivnom smislu održimo pikado na ovom a zatim i podignemo na veći nivo.

Klikom na link možete prečitati Rešenje o kategorizaciji sportskih saveza u APV na koje smo kao zaslugu našeg rada veoma ponosni uz posebnu zahvalnost Pokrajinskom sekretarijatu za sport i Sportskom savezu Vojvodine na prepoznavanju našeg saveza kao glavnog nosioca sportskih aktivnosti za pikado sport u APV.

 

U službi pikado sporta, srdačan pozdrav!

 

Vojvođanska pikado federacija 

 

Sportska akcija prve generacije trenera VPF i budućih šampiona!

Sportsko-promotivna akcija "Igraj pikado 2017"  prošla veoma uspešno i zapaženo učešćem ukupno 53-je dece uzrasta od 7-14 godina. Korisnici programa su u danu radionice i edukacije tokom leta imali prilike da se upoznaju sa istorijatom pikado sporta, rekvizitima i opremom ali i da se oprobaju u vežbama gađanja i takmičarskom delu.

Sportska akcija je podrazumevala edukaciju u pikado sportu svakog utorka od 17-20.00 časova, tokom celog leta a program za sve učesnike je bio besplatan. 

Deca su vežbala na profesionalnoj opremi po standardima Svetske pikado federacije (WDF) gde su naučili osnove početnog stava gađanja, držanje i izbacivanje strelica kao i priprema i organizacija takmičenja kroz razne pikado discipline u pojedinačnim i ekipnim kategorijama. Najuporniji su osim prikazanog talenta za ovaj sport i ljubavi prema pikado sportu vrlo brzo savladali organizacioni deo te sa sigurnošću možemo zaključiti da će se pikadom nastaviti baviti i nakon ove akcije u svom okruženju, društvu, porodici i školi i preneti im iskustva poneta iz naše radionice.

Iako smo prilikom koncipiranja ovog projekta bili blagi skeptici u vezi trajanja termina od tri sata po edukativnom danu, deca su nas ohrabrila i uverila čak da je to za neke bilo malo vremena za jedan edukativni trening, jer su ostali i nakon predviđenog vremena neumorno gađajući metu pokušavajući postići što bolji rezultat.

Ovo je za VPF i pikado u Srbiji jedna od prvih akcija u ovom obimu za mlađi uzrast, rad prve generacije naših trenera a na zadovoljstvo svih ljubitelja pikada ova akcija je propraćena od strane medijskih TV i radio stanica, a rad naše dece i trenera je zabeležena od strane Radio Televizije Vojvodine. 

Koristimo priliku da se zahvalimo svim roditeljima koji su nam ukazali poverenje, deci učesnicima, Dečijem kulturnim centru na pomoći i podršci u realizaciji a posebno Pokrajinskom sekretarijatu na pokroviteljstvu i podršci u svakom smislu.

Srdačan sportski pikado pozdrav!

Vojvođanska pikado federacija

 

Fotografije:

 

Prvo kolo kvalifikacija u novoj sezoni Profy darts lige počinje u nedelju 30.10.2016 godine u Novom Sadu u marketu Mega Roga sa početkom u 14.00 časova.

Prijave za pojedinačno prvenstvo će se primati do 13.30 časova nakon čega će se žrebom odrediti takmičarske grupe.

Molimo sve do sada prijavljene takmičare da ne kasne prilikom prijave kao i one koji nameravaju da se prijave da to učine najkasnije do 25.10.2016 godine.

Novina za ovu sezonu je ta što se nakon odigravanja pojedinačnog dela održava turnir "slučajni parovi" kao i ovogodišnji broj kvalifikacionih turnira koji će nam dati šest pobednika kvalifikacija koji će se direktno naći u TOP 10 dok će se ostala četvorica učesnika u drugu fazu takmičenja plasirati na osnovu prikupljenih bodova.

 






Pobednik
I kola 

30.10.2016

Pobednik
II Kola

Pobednik
III Kola
Pobednik
IV Kola
Pobednik
V Kola
Pobednik
VI Kola
Plasman 1 Plasman 2 Plasman 3 Plasman 4

 

 Molimo sve takmičare da dobro prouče PROPOZICIJE PRVENSTVA VOJVODINE i da se na vreme informišu i upoznaju sa istim te da svoje registracije izvrše na vreme.

   DOKUMENTACIJA ZA REGISTRACIJU  
I Dokumentacija za Klubove koji pristupaju savezu

Kako pristupiti Savezu?

 

A) PRISTUPNICA KLUBA

 

B)  ZAHTEV ZA REGISTRACIJU

II Dokumentacija za članove koji se registruju prvi put (slobodni igrači):

 

B)  ZAHTEV ZA REGISTRACIJU

 

C)  UPLATNICA (ogledni primer) 
uplaćuje se na račun VPF 
najkasnije do 15.09.2016

 

D) GODIŠNJA ČLANARINA 
(uplaćuje se kod takmičarske komisije
na dan takmičenja)

III

 

Dokumentacija za članove koji su upisani uKNJIGU ČLANOVA (proveriti spisak) - a žele nastupati kao slobodni takmičari:

 

 

C)  UPLATNICA (ogledni primer) 
uplaćuje se na račun VPF 
najkasnije do 15.09.2016

 

D) GODIŠNJA ČLANARINA 
(uplaćuje se kod takmičarske komisije 
na dan takmičenja)

IV

 

Dokumentacija za redovne članove:

 

Prijave takmičara podnosi KLUB 
najkasnije do 25.10.2016 godine.